GLABROUS

GLABROUS

Fiber optik teknolojisi ile çalışan dünyadaki İLK ve TEK “Ütüleme Diode Lazer Epilasyon&rdquocihazıdır. Eski teknoloji Ütüleme Diode Lazer cihazlarında başlıkta bulunan Diode barlar bu teknolojide kullanılmaz.Enerji, cihaz içerisinde bulunan Jeneratör ile üretilir ve fiber optik sistemde sıfır kayıp ile başlığa taşınır. Bu teknoloji sayesinde Başlık ömrüenaz 4 kat uzar, çalışma sıcaklığı önceki teknolojilerde 25-30 derece iken, bu teknoloji 45 derece ısıya kadar çalışabilme konforu sağlar.Başlık ağırlığı en az 4 kat hafifler. Aralıksız 24 saat kullanım olanağı , daha hızlı ve güvenli çalışma ortamı sağlanır.Bu cihaz ile enerji daha eşit verildiği içi acı minimumdadır.

ÇALIŞMA PRENSİBİ

-JET SMOOTH TEKNOLOJİSİ (ÜTÜLEME)

Bu teknoloji sayesinde tek seferde vermeniz gereken enerjiyi 2-10 kez arasındaki atışlarla verebilirsiniz. 1 saniye içerisinde verdiğiniz bu aralıklı enerjiler kıl kökünde birikerek, olması gereken toplam enerjiyi oluşturur.Bu sayede acı minimuma indirilmiş olur.

-BUZ BAŞLIK

Bu teknoloji sayesinde uygulama başlığının Safir kısmı 5/-5 derece arasında soğutulur.Uygulama esnasında bu başlık sayesinde, cilt soğutularak acı azalır. Yanma riski minimumda kalır.

-810 nm DALGA BOYU

Epilasyon uygulamalarındaki en önemli dikkat edilmesi gereken konu 810 nm dalga boyu olmasıdır. Bu sayede Su ve Hemoglobin tarafından emilen enerji,en az seviyede tutularak kıl köküne gerekli olan enerjinin ulaşması sağlanır.

AVANTAJLARI

1-     EPİLASYON UYGULAMALARINDA FIBER OPTİK ÜTÜLEME DIODE LAZER

Dünyadaki İLK ve YENİ olarak “Fiber Optik&rdquoteknolojisini kullanmaktadır.Bu sistemde başlıkta bulunan Diode barlar kullanılmamaktadır. Enerji cihaz içerisinde mevcut olan jeneratörde üretilip Fiber Optik Kablo ile başlığa iletilmektedir. Bu sayede başlık ömrüen az 4 kat uzatılmıştır.(en az 20 000 000 atış) .Ortam çalışma sıcaklığı diğer cihazlarda +25/+30 derece iken, bu teknoloji ile +45 dereceye kadar kullanım sağlanmaktadır. Başlık ağırlığı diğer modellere göre en az 3 kat daha azdır. (300gr)

2-     BUZ BAŞLIK SİSTEMİ

Başlıkta bulunan safir cam 5 ile -5 derece arasında soğutulur. Bu da epilasyon sırasında cilde temas ederek daha güvenli ve konforlu uygulama yapılmasını sağlar. Bu soğutma sistemi sayesinde daha fazla enerjiyi kıl folükülüne gönderek çok daha iyi sonuçalabilrsiniz.

3-     EŞİT VE DÜZENLİ ENERJİ DAĞILIMI

Bu yeni sistemde enerji jeneratörde üretilip fiber optik kablo ile %0 kayıp ile başlığa ulaşmaktadır. Bu sayede toplam 800 Watt enerji 0 kayıpla ve eşit şekilde uygulama yapılan bölgeye dağılır. Eski teknolojilerde başlıkta 5-10 arası Bar bulunmakta olup, bu barlarda atıalan enerji kullanım süresi, mikro kanal problemleri gibi sorunlardan dolayı hiçbir zaman eşit olarak atılamaz ve her zaman kayıplar ortaya çıkardı.

4-     BAKIM VE FİLTRE PROBLEMLERİNE SON

Daha önceki başlıktan Diode Bar teknolojisine sahip cihazlarda su sistemi için 0,2mm mikro kanallar kullanılmaktaydı. Kullandığınız su çok iyi kalitede ve özellikde saf olmalıydı. Bu saf suyu çok sık değiştirmek ve özenle bakım yapmak gerekirdi. Bu bakımlardan en önemlisi ise filtrelerin sık değişmesiydi. Bu bakımları iyi yapmadığınızda veya filtreyi değiştirmediğinizde cihazın en pahalı parçası olan başlık arıza yapardı. Fiber optik teknolojisinde kullanılan enerji, jeneratörde ve başlığında kullanılan soğutma kanalları 8 mm olarak tasarlanmıştır.(Eski sistemden 40 kat daha kalın)

Bu sayede yukarıda bahsettiğimiz hiçbir sorun bu teknolojide yaşanmayacaktır. Hatta saf su yerine iyi su kullanmanız bile yeterli olacaktır.

5-     ULTRA HAFİF UYGULAMA BAŞLIĞI (300 gr)

Dünyadaki uzak ara EN HAFİF &ldquoÜtüleme Diode Lazer&rdquobaşlığına sahip tek cihazdır. Bu konforu uzayan uygulama seanslarında yaşayacak ve farkı göreceksiniz.

 

LAZER KARŞILAŞTIRMA KABLOSU

 

Lazer Tipi

Makro Kanal Soğutucu Vertical Stack Diode Lazer

Mikro Kanal Soğutucu Vertical Stack Diode Lazer

Fiber Kablo DİODE Lazer

Laser Power

Ulaşılması Zor Yüksek Watt

Ulaşılabilir Yüksek Watt

Ulaşılması Zor Yüksek Watt

Elektrik Akımı

YÜKSEK

YÜKSEK

DÜŞÜK

Maksimum Su Sıcaklığı

25

30

45

Kullanılabilir Su Kalitesi

Deiyonize Su

Deiyonize Su

Temiz Su

Cilt Hasar Olasılığı

Kolay Tahriş Olur

Çok Kolay Tahriş Olur

Tahriş Olmaz

Nem Yoğunlaşması Tarafından Başarısızlık

EVET

EVET

HAYIR

Bakım İhtiyacı

Yüksek

Yüksek

Düşük